Новини сайту

ЦНТУ - ЗВО №1 у Кіровоградській області - Ranking Web of Universities від Webometrics (липень 2018 року)

 
 
Фото Gennadiy Borisovich Filimonikhin
ЦНТУ - ЗВО №1 у Кіровоградській області - Ranking Web of Universities від Webometrics (липень 2018 року)
Gennadiy Borisovich Filimonikhin - вівторок, 31 липня 2018, 02:55
 

Оприлюднено черговий рейтинг університетів світу за рівнем їх присутності в мережі станом на липень 2018 року Ranking Web of Universities від Webometrics.

ЦНТУ за цим рейтингом є найкращим закладом вищої освіти Кіровоградщини.


Ranking UA World Rank University
111 9706 Kirovograd National Technical University / Кіровоградський національний технічний університет
193 15488 Kirovograd State Flight Academy of Ukraine
214 16661 Central Ukrainian State Pedagogical University V Vynnychenko / Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Рейтинг складає Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC) при Міністерстві науки та інновацій Іспанії. Розробники оприлюднюють його двічі на рік – у липні та у січні.


При визначенні місця університету в рейтингу розробники враховують такі показники (внесено зміни):

Presence (Присутність) – кількість сторінок у домені установи (враховуються всі піддомени та типи файлів, у тому числі й у форматі PDF) відповідно до даних Google (5%);

Visibility (Видимість) – кількість зовнішніх джерел, які містять зворотні посилання на веб-сторінки університету, яка розраховується за допомогою сервісу аналізу зовнішніх посилань Ahrefs.com та системи аналізу посилань для пошукової оптимізації та маркетингу в Інтернеті Majestic (50%);

Transparency (or Openness) (Прозорість, або Відкритість) – кількість цитат топ-авторів установи за Google Scholar Citations (попередній рейтинг за цим показником було опубліковано в грудні 2016 року) (10%);

Excellence (or Scholar) (Якість, або Науковість) – кількість статей науковців, які працюють в університеті, що входять до кращих 10% найбільш цитованих у 26 дисциплінах за розрахунками Scimago (35%).

В останній версії рейтингу було вдосконалено алгоритм обрахунку Інтернет-цитувань з метою мінімізації штучних впливів на результат.

Рейтинг Webometrics оцінює більше 24 тис. ВНЗ світу (в тому числі й 326 українських) та укладається з 2004 року однією з найбільших наукових установ Європи – Національною дослідницькою радою Іспанії.

За твердженням авторів, рейтинг Webometrics, за допомогою незалежних веб-індикаторів та науково обґрунтованій моделі опосередковано оцінює усі аспекти діяльності вишу: наукову, навчальну, культуру, соціальну, спортивну тощо. Це відрізняє цей рейтинг від інших Інтернет-рейтингів.