Хімія – це наука про речовини і закони їх перетворення. Об’єктом вивчення в хімії є хімічні елементи і їх сполуки. Хімія вивчає склад і будову, умови і методи перетворення речовин.
Хімічні реакції є основою технологічних процесів у багатьох галузях народного господарства. Високотемпературні процеси виробництва і обробки металів, переробка нафтопродуктів у паливно-мастильні матеріали та технічні рідини засновані на однотипних хімічних реакціях і відбуваються в типових апаратах. Електрохімічні процеси застосовують в металургії для виробництва металів, їх електрохімічної обробки, нанесення покриття для захисту від корозії. Така однотипність формоутворення перетворює технологічний процес у типовий міжгалузевий процес, характерний для хімічної, машинобудівної, металообробної і інших галузей промисловості.
Хімія досліджує проблеми хімічного забруднення біосфери, допомагає виявити джерела хімічних забруднювачів і оцінити масштаби їх надходження в довкілля, дає характеристику елементів і сполук, що являють найбільшу небезпеку для людини, рослинного і тваринного світу та рекомендації для зменшення антропогенного тиску. Це змушує виробників бензину, дизельного палива, мастильно охолоджувальних рідин удосконалювати технології для отримання екологічно безпечної продукції і до переходу на альтернативні джерела енергії; модернізувати конструкції автомобілів для зменшення викидів (оксиди Карбону, Сульфуру, Нітрогену, вуглеводні, органічні сполуки свинцю) та накопичення спрацьованих нафтопродуктів.
Хімія складає значну частину програми більшості із відомих професій. Такою спеціальністю може бути машинобудування, електротехніка, металургія або одна із численних інших споріднених галузей наук. Хімія за своєю природою є центральною, фундаментальною наукою. В будь-якій галузі людської діяльності, пов’язаної з проявами матеріального світу, невідворотно доводиться стикатися з фундаментальними властивостями різних речовин - їх тепло- і електропровідністю, температурами кипіння, плавлення і спалахування, механічною і окисною стійкістю, властивістю взаємодіяти з іншими речовинами, з їх змінами за даних обставин.
Студенти стануть кваліфікованими спеціалістами, більш творчими і спроможними до засвоєння знань особистостями, якщо зрозуміють хімічні ідеї і зуміють скористатися ними на практиці. Хімія розвиває інтелект і є надзвичайно різносторонньою частиною загальнолюдського культурного спадку.